USA Industrials ZUSAH1.5X20
Part No.:
ZUSAH1.5X20
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:293
Comments
ZUSAH1.5X20 Specifications
Diameter - Inside:
0.787" (20.00mm)
Diameter - Outside:
0.906" (23.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C