USA Industrials ZUSAH1.5X36
Part No.:
ZUSAH1.5X36
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAH1.5X36 Specifications
Diameter - Inside:
1.417" (36.00mm)
Diameter - Outside:
1.535" (39.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C