USA Industrials ZUSAH1.5X37
Part No.:
ZUSAH1.5X37
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAH1.5X37 Specifications
Diameter - Inside:
1.457" (37.00mm)
Diameter - Outside:
1.575" (40.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C