USA Industrials ZUSAH1.5X39
Part No.:
ZUSAH1.5X39
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAH1.5X39 Specifications
Diameter - Inside:
1.535" (39.00mm)
Diameter - Outside:
1.654" (42.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C