USA Industrials ZUSAH1.5X70
Part No.:
ZUSAH1.5X70
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAH1.5X70 Specifications
Diameter - Inside:
2.756" (70.00mm)
Diameter - Outside:
2.874" (73.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C