USA Industrials ZUSAH1.5X8.5
Part No.:
ZUSAH1.5X8.5
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:151
Comments
ZUSAH1.5X8.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.335" (8.50mm)
Diameter - Outside:
0.453" (11.50mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C