USA Industrials ZUSAH1.6X29.1
Part No.:
ZUSAH1.6X29.1
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAH1.6X29.1 Specifications
Diameter - Inside:
1.146" (29.11mm)
Diameter - Outside:
1.272" (32.30mm)
Width / Cross Section:
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C