USA Industrials ZUSAH1.6X35.1
Part No.:
ZUSAH1.6X35.1
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAH1.6X35.1 Specifications
Diameter - Inside:
1.382" (35.10mm)
Diameter - Outside:
1.508" (38.30mm)
Width / Cross Section:
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C