USA Industrials ZUSAH1.6X6.1
Part No.:
ZUSAH1.6X6.1
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:211
Comments
ZUSAH1.6X6.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.240" (6.10mm)
Diameter - Outside:
0.366" (9.30mm)
Width / Cross Section:
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C