USA Industrials ZUSAH1.8X2.5
Part No.:
ZUSAH1.8X2.5
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:265
Comments
ZUSAH1.8X2.5 Specifications
Diameter - Inside:
0.098" (2.50mm)
Diameter - Outside:
0.240" (6.10mm)
Width / Cross Section:
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C