USA Industrials ZUSAH1.9X9.8
Part No.:
ZUSAH1.9X9.8
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:457
Comments
ZUSAH1.9X9.8 Specifications
Diameter - Inside:
0.386" (9.80mm)
Diameter - Outside:
0.535" (13.60mm)
Width / Cross Section:
0.075" (1.90mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C