USA Industrials ZUSAH1X11
Part No.:
ZUSAH1X11
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:407
Comments
ZUSAH1X11 Specifications
Diameter - Inside:
0.433" (11.00mm)
Diameter - Outside:
0.512" (13.00mm) 1/2"
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C