USA Industrials ZUSAH1X14
Part No.:
ZUSAH1X14
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:212
Comments
ZUSAH1X14 Specifications
Diameter - Inside:
0.551" (14.00mm)
Diameter - Outside:
0.630" (16.00mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C