USA Industrials ZUSAH1X16
Part No.:
ZUSAH1X16
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:579
Comments
ZUSAH1X16 Specifications
Diameter - Inside:
0.630" (16.00mm)
Diameter - Outside:
0.709" (18.00mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C