USA Industrials ZUSAH1X19
Part No.:
ZUSAH1X19
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:660
Comments
ZUSAH1X19 Specifications
Diameter - Inside:
0.748" (19.00mm)
Diameter - Outside:
0.827" (21.00mm)
Width / Cross Section:
0.039" (1.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C