USA Industrials ZUSAH2.4X19.8
Part No.:
ZUSAH2.4X19.8
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:241
Comments
ZUSAH2.4X19.8 Specifications
Diameter - Inside:
0.780" (19.81mm)
Diameter - Outside:
0.969" (24.60mm)
Width / Cross Section:
0.094" (2.40mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C