USA Industrials ZUSAH2.4X25.3
Part No.:
ZUSAH2.4X25.3
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK50
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAH2.4X25.3 Specifications
Diameter - Inside:
0.996" (25.30mm)
Diameter - Outside:
1.185" (30.10mm)
Width / Cross Section:
0.094" (2.40mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C