USA Industrials ZUSAH2.4X27.3
Part No.:
ZUSAH2.4X27.3
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK50
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAH2.4X27.3 Specifications
Diameter - Inside:
1.075" (27.31mm)
Diameter - Outside:
1.264" (32.10mm)
Width / Cross Section:
0.094" (2.40mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C