USA Industrials ZUSAH2.5X14
Part No.:
ZUSAH2.5X14
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK100
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAH2.5X14 Specifications
Diameter - Inside:
0.551" (14.00mm)
Diameter - Outside:
0.748" (19.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C