USA Industrials ZUSAH2.5X29
Part No.:
ZUSAH2.5X29
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK50
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAH2.5X29 Specifications
Diameter - Inside:
1.142" (29.00mm)
Diameter - Outside:
1.339" (34.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C