USA Industrials ZUSAH2.5X55
Part No.:
ZUSAH2.5X55
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAH2.5X55 Specifications
Diameter - Inside:
2.165" (55.00mm)
Diameter - Outside:
2.362" (60.00mm)
Width / Cross Section:
0.098" (2.49mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C