USA Industrials ZUSAH2.7X19
Part No.:
ZUSAH2.7X19
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:272
Comments
ZUSAH2.7X19 Specifications
Diameter - Inside:
0.748" (19.00mm)
Diameter - Outside:
0.854" (21.70mm)
Width / Cross Section:
0.106" (2.69mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C