USA Industrials ZUSAH2.7X20
Part No.:
ZUSAH2.7X20
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:120
Comments
ZUSAH2.7X20 Specifications
Diameter - Inside:
0.787" (20.00mm)
Diameter - Outside:
0.894" (22.70mm)
Width / Cross Section:
0.106" (2.69mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C