USA Industrials ZUSAH3.1X44.4
Part No.:
ZUSAH3.1X44.4
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK50
Shipping
Inventory:5
Comments
ZUSAH3.1X44.4 Specifications
Diameter - Inside:
1.748" (44.40mm)
Diameter - Outside:
1.992" (50.60mm)
Width / Cross Section:
0.122" (3.10mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C