USA Industrials ZUSAH3.53X44.45
Part No.:
ZUSAH3.53X44.45
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAH3.53X44.45 Specifications
Diameter - Inside:
1.750" (44.45mm)
Diameter - Outside:
2.028" (51.50mm)
Width / Cross Section:
0.139" (3.53mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C