USA Industrials ZUSAH3X35.5
Part No.:
ZUSAH3X35.5
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK10
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAH3X35.5 Specifications
Diameter - Inside:
1.398" (35.50mm)
Diameter - Outside:
1.634" (41.50mm)
Width / Cross Section:
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C