USA Industrials ZUSAH4.5X20
Part No.:
ZUSAH4.5X20
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAH4.5X20 Specifications
Diameter - Inside:
0.787" (20.00mm)
Diameter - Outside:
1.142" (29.00mm)
Width / Cross Section:
0.177" (4.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C