USA Industrials ZUSAH4.5X44
Part No.:
ZUSAH4.5X44
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK10
Shipping
Inventory:278
Comments
ZUSAH4.5X44 Specifications
Diameter - Inside:
1.732" (44.00mm)
Diameter - Outside:
2.087" (53.00mm)
Width / Cross Section:
0.177" (4.50mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C