USA Industrials ZUSAH4X40
Part No.:
ZUSAH4X40
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK25
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAH4X40 Specifications
Diameter - Inside:
1.575" (40.00mm)
Diameter - Outside:
1.890" (48.00mm)
Width / Cross Section:
0.157" (3.99mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C