USA Industrials ZUSAH5.3X140
Part No.:
ZUSAH5.3X140
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK2
Shipping
Inventory:1
Comments
ZUSAH5.3X140 Specifications
Diameter - Inside:
5.512" (140.00mm)
Diameter - Outside:
5.929" (150.60mm)
Width / Cross Section:
0.209" (5.31mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C