USA Industrials ZUSAH5.3X150
Part No.:
ZUSAH5.3X150
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK2
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAH5.3X150 Specifications
Diameter - Inside:
5.906" (150.00mm)
Diameter - Outside:
6.323" (160.60mm)
Width / Cross Section:
0.209" (5.31mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C