USA Industrials ZUSAH5.3X400
Part No.:
ZUSAH5.3X400
Description:
NBR ORING 5.3WD X 400ID MM
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAH5.3X400 Specifications
Diameter - Inside:
15.748" (400.00mm)
Diameter - Outside:
16.165" (410.60mm)
Width / Cross Section:
0.209" (5.31mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C