USA Industrials ZUSAH5.3X46.2
Part No.:
ZUSAH5.3X46.2
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK10
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAH5.3X46.2 Specifications
Diameter - Inside:
1.819" (46.20mm)
Diameter - Outside:
2.236" (56.80mm)
Width / Cross Section:
0.209" (5.31mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C