USA Industrials ZUSAH5X290
Part No.:
ZUSAH5X290
Description:
NBR ORING 5WD X 290ID MM
Shipping
Inventory:3
Comments
ZUSAH5X290 Specifications
Diameter - Inside:
11.417" (290.00mm)
Diameter - Outside:
11.811" (300.00mm)
Width / Cross Section:
0.197" (5.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C