USA Industrials ZUSAH70LUB011
Part No.:
ZUSAH70LUB011
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -11 PK25
Shipping
Inventory:156
Comments
ZUSAH70LUB011 Specifications
Dash Number:
-011
Nominal I.D.:
5/16"
Diameter - Inside:
0.301" (7.65mm) 5/16"
Diameter - Outside:
0.441" (11.20mm) 7/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-34°C ~ 121°C