USA Industrials ZUSAH70MD028
Part No.:
ZUSAH70MD028
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -28 PK10
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAH70MD028 Specifications
Dash Number:
-028
Nominal I.D.:
1-3/8"
Diameter - Inside:
1.364" (34.65mm) 1-3/8"
Diameter - Outside:
1.504" (38.20mm) 1-1/2"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C