USA Industrials ZUSAH70MD031
Part No.:
ZUSAH70MD031
Description:
O-RING BUNA-N BLACK -31 PK10
Shipping
Inventory:2
Comments
ZUSAH70MD031 Specifications
Dash Number:
-031
Nominal I.D.:
1-3/4"
Diameter - Inside:
1.739" (44.17mm) 1-3/4"
Diameter - Outside:
1.879" (47.73mm) 1-7/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C