USA Industrials ZUSAQH1.6X7.1
Part No.:
ZUSAQH1.6X7.1
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK5
Shipping
Inventory:953
Comments
ZUSAQH1.6X7.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.280" (7.11mm)
Diameter - Outside:
0.406" (10.30mm)
Width / Cross Section:
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C