USA Industrials ZUSAQH1.6X9.1
Part No.:
ZUSAQH1.6X9.1
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK5
Shipping
Inventory:1,122
Comments
ZUSAQH1.6X9.1 Specifications
Diameter - Inside:
0.358" (9.09mm)
Diameter - Outside:
0.484" (12.30mm)
Width / Cross Section:
0.063" (1.60mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C