USA Industrials ZUSAQH2X40
Part No.:
ZUSAQH2X40
Description:
O-RING BUNA-N BLACK PK5
Shipping
Inventory:631
Comments
ZUSAQH2X40 Specifications
Diameter - Inside:
1.575" (40.00mm)
Diameter - Outside:
1.732" (44.00mm)
Width / Cross Section:
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature:
-40°C ~ 121°C