USA Industrials ZUSAS1.5X7
Part No.:
ZUSAS1.5X7
Description:
O-RING SILICONE RED PK50
Shipping
Inventory:4
Comments
ZUSAS1.5X7 Specifications
Diameter - Inside:
0.276" (7.00mm)
Diameter - Outside:
0.394" (10.00mm)
Width / Cross Section:
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C