USA Industrials ZUSAS70COND006
Part No.:
ZUSAS70COND006
Description:
O-RING SILICONE BLACK -6 PK5
Shipping
Inventory:827
Comments
ZUSAS70COND006 Specifications
Dash Number:
-006
Nominal I.D.:
1/8"
Diameter - Inside:
0.114" (2.90mm) 1/8"
Diameter - Outside:
0.254" (6.45mm) 1/4"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C