USA Industrials ZUSAS70COND007
Part No.:
ZUSAS70COND007
Description:
O-RING SILICONE BLACK -7 PK5
Shipping
Inventory:551
Comments
ZUSAS70COND007 Specifications
Dash Number:
-007
Nominal I.D.:
5/32"
Diameter - Inside:
0.145" (3.68mm) 5/32"
Diameter - Outside:
0.285" (7.24mm) 9/32"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C