USA Industrials ZUSAS70COND009
Part No.:
ZUSAS70COND009
Description:
O-RING SILICONE BLACK -9 PK5
Shipping
Inventory:690
Comments
ZUSAS70COND009 Specifications
Dash Number:
-009
Nominal I.D.:
7/32"
Diameter - Inside:
0.176" (4.47mm) 7/32"
Diameter - Outside:
0.348" (8.84mm) 11/32"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C