USA Industrials ZUSAS70COND012
Part No.:
ZUSAS70COND012
Description:
O-RING SILICONE BLACK -12 PK5
Shipping
Inventory:570
Comments
ZUSAS70COND012 Specifications
Dash Number:
-012
Nominal I.D.:
3/8"
Diameter - Inside:
0.364" (9.25mm) 3/8"
Diameter - Outside:
0.504" (12.80mm) 1/2"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C