USA Industrials ZUSAS70COND017
Part No.:
ZUSAS70COND017
Description:
O-RING SILICONE BLACK -17 PK5
Shipping
Inventory:597
Comments
ZUSAS70COND017 Specifications
Dash Number:
-017
Nominal I.D.:
11/16"
Diameter - Inside:
0.676" (17.17mm) 11/16"
Diameter - Outside:
0.816" (20.73mm) 13/16"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C