USA Industrials ZUSAS70COND018
Part No.:
ZUSAS70COND018
Description:
O-RING SILICONE BLACK -18 PK5
Shipping
Inventory:306
Comments
ZUSAS70COND018 Specifications
Dash Number:
-018
Nominal I.D.:
3/4"
Diameter - Inside:
0.739" (18.77mm) 3/4"
Diameter - Outside:
0.879" (22.33mm) 7/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C