USA Industrials ZUSAS70COND029
Part No.:
ZUSAS70COND029
Description:
O-RING SILICONE BLACK -29 PK5
Shipping
Inventory:154
Comments
ZUSAS70COND029 Specifications
Dash Number:
-029
Nominal I.D.:
1-1/2"
Diameter - Inside:
1.489" (37.82mm) 1-1/2"
Diameter - Outside:
1.629" (41.38mm) 1-5/8"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Black
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C