USA Industrials ZUSAS70COND030
Part No.:
ZUSAS70COND030
Description:
O-RING SILICONE BLACK -30 PK5
Shipping
Inventory:170
Comments
ZUSAS70COND030 Specifications
Dash Number:
-030
Nominal I.D.:
1-5/8"
Diameter - Inside:
1.614" (41.00mm) 1-5/8"
Diameter - Outside:
1.754" (44.55mm) 1-3/4"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Color:
Black
Operating Temperature:
-51°C ~ 204°C