USA Industrials ZUSAS70FDA007
Part No.:
ZUSAS70FDA007
Description:
O-RING SILICONE RED -7 PK25
Shipping
Inventory:275
Comments
ZUSAS70FDA007 Specifications
Dash Number:
-007
Nominal I.D.:
5/32"
Diameter - Inside:
0.145" (3.68mm) 5/32"
Diameter - Outside:
0.285" (7.24mm) 9/32"
Width / Cross Section:
0.070" (1.78mm) 1/16"
Operating Temperature:
-62°C ~ 232°C